Spotkanie małopolskich strażaków

Spotkanie małopolskich strażaków

W sobotę dnia 16 grudnia 2017 roku odbyło się Spotkanie Opłatkowe Strażaków woj. Małopolskiego. Organizatorami spotkania, które wzorem lat ubiegłych zorganizowano w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie były władze Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP,  Komendant Wojewódzki PSP oraz Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

opl2017

 

Spotkanie zaczęło się od śpiewania kolęd w wykonaniu zespołu OSP Kamienica „Cyrwone Korole” a także chóru  im. Jana Pawła II ze Strumian. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski. W osobliwy sposób zinterpretował część biblijnego wspomnienia narodzin Pana Jezusa. Przyrównał on wyczekiwanie paserzy i ich reakcję na jasne światło, które przed 2000 lat pojawiało się na niebie, z gotowością i działaniem strażaków. Strażaków jako ludzi gotowych także dzisiaj pozostawić wszystko czym się akurat zajmują, gdy na niebie zobaczą łunę. Ten znak mogący świadczyć o tym, że stało się coś ważnego, że ktoś może potrzebować ich pomocy.

opl2017_1

Następnie odmówiwszy modlitwę poświęcił opłatki i złożył Bożonarodzeniowe życzenia wszystkim  delegacjom strażaków z jednostek OSP i PSP województwa małopolskiego przybyłym na tą uroczystość.  Zaproszeni goście także składali podziękowania i życzenia strażakom którzy przy dźwiękach kolęd mogli połamać się opłatkiem. Wspólną cechą wszystkich kierowanych do zgromadzonych osób słów, prócz najserdeczniejszych i najszczerszych życzeń świątecznych i noworocznych, było wyrażenie ogromnej wdzięczności za gotowość do pracy i działania na rzecz drugiego człowieka oraz otaczającego go środowiska.opl2017_2

 

 

 

NASZA STRAŻ

wfos