Wypadek w Brzeźnicy

Wypadek w Brzeźnicy

brzezwyp2017
Dnia 26.10.2017  (czwartek) ok.  godziny 16:22 w Brzeźnicy (przysiółek  Pasieka) na ulicy Wiślanej doszło do groźnego zdarzenia komunikacyjnego. Jadący w kierunku przeprawy promowej Hyundai z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni wprost pod nadjeżdżającego Jeep-a. W wyniku zderzenia czołowo-bocznego obydwa pojazdy wypadły z jezdni i wjechały do pobliskiego rowu a kierujący Hyundaiem doznał poważnych obrażeń. Na stanowisko kierowania komendy powiatowej PSP w Wadowicach wpłynęło zawiadomienie o wypadku.
Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia zastęp z JRG Wadowice oraz OSP Brzeźnica i Brzezinka. Wezwano również Zespół Ratownictwa Medycznego a także Policję. Gdy na miejsce akcji przybyli strażacy to jedni zabezpieczali miejsce objęte działaniem ratowniczym a drudzy zajęli się poszkodowanym. Wydobyty z rozbitego pojazdu kierowca Hyundaia na desce ratowniczej trafił do karetki pogotowia ratunkowego. Kierujący Działaniami Ratowniczymi przekazał uwagi dotyczące mechanizmu urazu w ocenie wydarzenia które miało miejsce w momencie zderzenia z drugim pojazdem lekarzowi ZRM. Ten po badaniach stwierdził iż stan poszkodowanego jest na tyle poważny że zdecydował o przetransportowaniu rannego kierowcy śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krakowskiego szpitala.  Po kilkunastu minutach na niebie pojawił się śmigłowiec którego pilot na lądowisko wybrał jezdnię drogi zaledwie kilkadziesiąt  metrów od miejsca zdarzenia. Ranny został umieszczony na pokładzie helikoptera który po kilku minutach wzniósł się w powietrze i odleciał do szpitala. W tym samym czasie policjanci niezależnie prowadzili swoje czynności dochodzeniowe. Droga przez cały czas trwania działań ratowniczych była całkowicie zablokowana. Ruch na ulicy Wiślanej został przywrócony ok. godziny 19.20.

brzezwyp20171

brzezwyp20172

brzezwyp20173

NASZA STRAŻ

wfos