Pożar w Marcyporębie

Dnia 22 września o godzinie 21.40 do stanowiska kierowania komendy powiatowej PSP w Wadowicach wpłynęło zawiadomienie o pożarze sadzy w kominie drewnianego domu w Marcyporębie – przysiółek Bachorowice. Dyżurny natychmiast zadysponował 3 zastępy z JRG Wadowice oraz samochód Magirus z drabiną. Następnie alarmował jednostki OSP Marcyporęba, Brzeźnica, Brzezinka. Nim na miejscu zdarzenia pojawiły się pierwsze zastępy straży ogień rozgorzał i opanował całe poddasze. Dojazd do płonącego domu prowadziła bardzo wąska kamienista droga.

 

marcypoz2

 

Pożar poddasza w Brzezince

W środę  dnia 20 września tuż po godzinie 17.20 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze poddasza domu mieszkalnego w Brzezince (gmina Brzeźnica). Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach zadysponował na miejsce zdarzenia zastęp z JRG Wadowice a także strażaków-ratowników OSP Brzezinka, OSP Brzeźnica, OSP Marcyporęba orazpolicję.  

brzez3

 

Wypadek na KRAJÓWCE

Od kilkunastu godzin w powiecie wadowickim pada deszcz i pogorszyły się warunki drogowe: jest mokro i ślisko. O wypadek czy kolizję nietrudno. W niedzielę 20.08 po godzinie 14:00 na drodze krajowej nr 44 między Ryczowem a Kossową doszło do groźnego zdarzenia. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie najprawdopodobniej nie dostosowując prędkości do warunków na drodze i wjechał do rowu. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG Wadowice oraz OSP Brzeźnica, policję a także Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się jedną poszkodowaną osobą.

kraj1

 

Tragedia w Łączanach

W nocy z niedzieli  13.08 na poniedziałek 14.08 około godziny 3:30 27-letni kierowca fiata cinquecento z niewiadomych przyczyn wjechał do kanału w Łączanach. Na wpół zatopiony pojazd zauważył przypadkowy przechodzień. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z JRG Wadowice, OSP Brzeźnica, Łączany a także policję i Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety na pomoc mężczyźnie było już za późno. Policja ustala okoliczności tej tragedii.

lokan

 

Strażacy POWSTAŃCOM!!!

We wtorek dnia 1 sierpnia, dokładnie o godzinie 17.00 w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na budynku naszej remizy zawyła syrena. Przez trzy minuty jej ciągły dźwięk przypominał co tak naprawdę się stało w godzinę „W” 73 lata temu. Tego dnia cała Polska oddaje hołd bohaterskim powstańcom. Czci pamięć żołnierzy Powstania Warszawskiego oraz mieszkańców stolicy poległych i zamordowanych przez Niemców w czasie powstania.

Przez 63 dni (od 1 sierpnia do 3 października 1944 r.) Warszawa walczyła samotnie z niemieckim okupantem. Żołnierze AK, harcerze i cywile, podejmując heroiczny wysiłek walki o wolność i życie, ponieśli olbrzymie ofiary.

pow

 

SOKI na KRAJÓWCE

We wtorek 11 lipca 2017 roku tuż przed godziną 10.00 na drodze krajowej nr 44 w  miejscowości Nowe Dwory doszło do niebezpiecznego zdarzenia komunikacyjnego. Przy padającym deszczu na łuku drogi niespełna 100 metrów za skrzyżowaniem z drogą w kierunku Wadowic na jadący od Zatora samochód osobowy najechał drugi osobowy. Z kolei na kolizję osobówek najechał TIR który chcąc uniknąć zderzenia zaczął gwałtownie hamować. Na szczęście kierowcy udało się zatrzymać pojazd i do zderzenia nie doszło. Ale przewożony w naczepie na paletach towar (2 litrowe napoje) był niezabezpieczony.  Zgrzewki sześciopaku napoju w pięciu warstwach owinięte tylko   folią „strecz”  w wyniku działania siły odśrodkowej wyłamały prawą burtę naczepy, rozerwały plandekę i wypadły na drogę.

 

tym3

 

Ćwiczenia CZERWIEC 2017

W dniach 20-21.06.2017 roku na terenie powiatu wadowickiego przeprowadzone zostało wieloszczeblowe powiatowe ćwiczenie obronne „Czerwiec 2017”. W pierwszym dniu manewrów w każdej z gmin rozgrywany był inny epizod ćwiczeń m.in. w Witanowicach i Wieprzu przeprowadzono dystrybucję jodu na wypadek zdarzenia radiacyjnego, natomiast w Urzędach Gmin w Stryszowie i Mucharzu uruchomiono akcję kurierską. Gmina Brzeźnica zgodnie z założeniami planu otrzymała zadanie zabezpieczenia funkcji państwa – gospodarza /HNS/, polegające na zabezpieczeniu logistycznym przemieszczającej się kompanii zmechanizowanej w liczbie 50 żołnierzy po trasie Kraków – Brzeźnica – Tomice – Wadowice – Andrychów – Bielsko - Biała. Akcja przebiegała zgodnie z procedurami przyjętymi w dokumentacji „Punktu Kontaktowego HNS Urzędu Gminy Brzeźnica”.

cw_2017
 

Strona 2 z 23

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj30
mod_vvisit_counterW tym tygodniu22
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu261
mod_vvisit_counterW tym miesiącu867
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu1136
mod_vvisit_counterWszyscy66598

wfos