2 luty 2016

Wtorek 2.02. 2016r był  dla służb ratunkowych naszego powiatu wyjątkowo pracowity. Na ulicach regularnie można było słyszeć sygnały alarmowe wozów straży pożarnej, policji i pogotowia. A wszystko zaczęło się tuż po piątej rano w Brzezince (gm. Brzeźnica) gdzie doszło do pożaru w budynku  mieszkalnym. Tam ogień pojawił się w pomieszczeniu w którym znajdował się piec  a prawdopodobną przyczyną zapłonu było nieprawidłowe jego używanie. Paliły się fotele, który znajdował się bezpośrednio przy piecu kaflowym. Szczęśliwie dla piątki lokatorów nikomu nic się nie stało. Strażacy udzielili im pierwszej pomocy przedmedycznej  podając tlen a po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego przekazali ich pod opiekę lekarzy.

 

BONY OBOZOWE OGNIOMISTRZ

11146360_533049610169621_8262780745659006372_o

Od kilku lat zaopatrujemy się w jednym miejscu. Jak zresztą duża część strażaków w powiecie naszym. Ale nie o tym mowa. Druh Mariusz Jakubas i prezes OSP Brzeźnica - Mateusz Żukowski podjeli współpracę w ramach organizowania OBOZU STRAŻACKIEGO w Świętouściu. Każda osoba - środowisko - robiąca zakupy u naszego sojusznika otrzyma bon obozowy. A my będziemy go respektować w ramach rozliczeń za obóz. Zapraszamy
 
 
 

Widniejemy w sieci nadal

W ostatnich dniach mieliśmy atak hakera na stronę - kilkanaście postów jest nieaktualnych. Na bieżąco będziemy uaktualniać. Pozdrawiamy sympatyków.
 

Wspomnijmy Bożę Ciało

bocia

Dnia 19 czerwca 2014 roku w czwartek druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej i procesji ku czci  „Bożego Ciała”. Po zakończeniu eucharystii procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ruszyła ulicami „osiedla” do rynku, następnie  drogą w kierunku Kalwarii by na koniec powrócić na osiedlowe uliczki. Trasę procesji zabezpieczali strażacy wraz  z policjantami którzy na czas przejścia procesji ulicę Kalwaryjską zamknęli dla ruchu kołowego.

 

Kanonizacja - Św. Jan Paweł II

kanwadW dniu 27 kwietnia 2014 roku na wadowickim rynku odbyły się uroczyste obchody  kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Do godziny 8.30 na plac manewrowy JRG Wadowice przybywały delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z pocztami sztandarowymi z terenu powiatu wadowickiego oraz innych części Małopolski. Zbiórkę pododdziału złożonego z członków OSP i 83 pocztów sztandarowych która wyznaczona została na godz. 8.35 przeprowadził dowódca uroczystości kapitan Marek Nowak. Kilka uwag informacyjnych i o godz.8.40 wymarsz pododdziału na wadowicki rynek. Tam wśród kilku tysięcy mieszkańców i pielgrzymów strażacy wzięli udział w mszy świętej polowej której oprawę muzyczną zapewniły połączone siły orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych z Choczni i Kleczy.

 

Odświeżmy pamięć - z maja

calpolW  piątek  23  maja  2014 r. na  boisku  sportowym  w  Brzeźnicy,  po  raz szósty  odbyły  się  zawody  sportowe  organizowane  w  ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Biega". Impreza  odbywała  się pod honorowym  patronatem   Wójta  Gminy  Brzeźnica, a  jej  organizatorami  byli:

  • Uczniowski Klub Sportowy w Brzeźnicy
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy

Na boisku sportowym klubu LZS NADWIŚLANKA Brzeźnica, amatorzy biegania startowali na różnych dystansach w pięciu kategoriach wiekowych. Między sobą rywalizowały przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, młodzież oraz dorośli z terenu Gminy Brzeźnica.

 

Inicjatywa ustawodawcza

prawoW dniu 19.05.2014r. w remizie OSP Ustronie Morskie powołany został Komitet Inicjatywy Ustawodawczej w celu dokonania zmiany ustawy o ochronie przeciw pożarowej, tak aby zapewnić strażakom niezawodowym, którzy ucierpieli w związku z prowadzonymi działaniami ratowniczymi lub ćwiczeniami, zasiłek chorobowy albo świadczenie rehabilitacyjne na okres niezdolności do pracy.

 

 

Strona 9 z 23

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj30
mod_vvisit_counterW tym tygodniu22
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu261
mod_vvisit_counterW tym miesiącu867
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu1136
mod_vvisit_counterWszyscy66598

wfos