Piknik rodzinny w Brzeźnicy

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku na rynku w Brzeźnicy odbył się Piknik Rodzinny w ramach VII Małopolskich Dni Świętego Jana Pawła II. Organizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy przy współpracy z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym ZSP w Brzeźnicy. Udział w imprezie zadeklarowali strażacy OSP Brzeźnica którzy na stadion przyjechali prosto z zawodów.

pik2017
 

Powiatowy Dzień Strażaka

W dniu 28 maja 2017 roku na terenie klasztoru oo. Karmelitów Bosych w Wadowicach zorganizowano powiatowe obchody Dnia Strażaka. Oprawę muzyczną zapewniły połączone siły członków orkiestr dętych Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczy i Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni. Ochotniczą Straż Pożarną w Brzeźnicy reprezentowała delegacja z pocztem sztandarowym.

dstr2017_1

 

STRAŻACY DZIECIOM

 

prze_dzi_2017

W czwartek 4 maja 2017 roku w „Dzień Strażaka” druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy zorganizowali zajęcia dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Brzeźnicy. Punktualnie o godzinie 10.00 dzieci z grupy „Motylki”, „Biedroneczki” i „Sówki-mądre główki” pod opieką swoich wychowawczyń przybyły do remizy naszej jednostki.

 

Rezurekcja

wiel_2017ijW  wielką  niedzielę  16.04.2017  roku o godz. 6.00 w Kościele  Parafialnym w Brzeźnicy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy uczestniczyli w procesji i mszy świętej rezurekcyjnej. Najpierw o godzinie piątej naczelnik włączył w remizie syrenę (budząc  tych co mocno jeszcze spali) przypominając o zbiórce by o 5.20 pojawili się pierwsi strażacy. Uroczysta zbiórka, przegląd pododdziału wraz z pocztami sztandarowymi i przemarsz z remizy do  kościoła. W czasie procesji strażacy nieśli chorągiew i feletron z figurą św. Floriana co dodało splendoru najważniejszej uroczystości kościelnej w kalendarzu liturgicznym.

 

 

WIELKANOC 2017

W I E L K A N O C  2017 r.

W dniu 14 kwietnia (piątek od godz. 19.00 do godz. 7.00 w sobotę) strażacy z  OSP  Brzeźnica będą pełnić 12 godzinną wartę przy Grobie Pańskim w Kościele Parafialnym pw. NSPJ w Brzeźnicy, a 16 kwietnia (niedziela) uczestniczyć we mszy rezurekcyjnej (zbiórkaremiza OSP Brzeźnica, godz. punktualnie  5.20). 

W związku z powyższym proszę o rzetelne sprawdzenie stanu swojego umundurowania (bluza, spodnie wyczyszczone oraz należycie wyprasowane, przyszyte guziki ). Zbiórka i  miejsce  stacjonowania  podobnie  jak w  latach ubiegłych w sali  katechetycznej  na  plebani.

W zależności od możliwości zawodowych, organizacyjnych i potrzeb własnych  proszę  wpisać  się  na  listę  (u Naczelnika) w  dogodnym  dla  siebie  czasie.

 

Uczestnictwo w  w/w  uroczystościach  obowiązkowe.

OSP  BRZEŹNICA

(Piątek od  godz.  19.00 do 1.00 – od godz. 1.00 do  godz.   7.00  Sobota)

OSP   BRZEZINKA 

SOBOTA  (od godz.  7.00    do  godz.  19.00)

 

 

Sprzątanie wielkanocne

W sobotę przed niedzielą palmową (8.04.2017r) jak co roku strażacy OSP Brzeźnica stawili się na zbiórce przed remizą której celem było „ porządkowanie wiosenne” między innymi;

1) terenu wokół strażnicy

2) drogi dojazdowej do kościoła parafialnego

3) parkingu samochodowego i terenu do niego przyległego

Wykonano również porządkowanie kuchni i świetlicy oraz sprzątano w samochodach, boksach  garażowych i kotłowni. Druhowie sprawnie rozdzielili zadania między sobą i przystąpili do pracy. Najpierw wszyscy czyścili pobocza jezdni z żużlu i piachu. Zamiatali chodnik i plac przed plebanią. Ale najwięcej pracy dostarczył nam ogrom zeszłorocznych suchych liści.

wiel_2017 

 

WYPADEK PÓŁWIEŚ

pol_wyp

W piątek 7 kwietnia, około godziny 16.30 na drodze krajowej nr 44 w Półwsiu doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego. Przy padającej mżawce na łuku drogi w kierunku Oświęcimia kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawo po stromym zboczu skarpy i uderzył w drzewo. Siła uderzenia lewą stroną pojazdu była ogromna.

 

Strona 6 z 26

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterWczoraj48
mod_vvisit_counterW tym tygodniu153
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu290
mod_vvisit_counterW tym miesiącu751
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu884
mod_vvisit_counterWszyscy73569

wfos