Kurs pierwszej pomocy

 

k_pom_2017

W miesiącu czerwcu w dniach 9, 10, 11 i 16,17,18  przeprowadzony został podstawowy kurs KPP dla strażaków – ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Brzeźnica.  Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy realizowany przez Centrum Ratownictwa pozwala na uzyskanie tytułu „Ratownika” zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym i tym samym uzyskanie najwyższego możliwego stopnia przeszkolenia w zakresie ratownictwa, który dostępny jest dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego.

 

Uroczystość Bożego Ciała

Dnia 15 czerwca 2017 roku w czwartek druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej i procesji ku czci  „Bożego Ciała”.  Po zakończeniu eucharystii procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ruszyła ulicami dzielnicy „osiedle”.  Naszą jednostkę OSP reprezentował pododdział strażaków wraz z pocztem sztandarowy na czele. W czasie procesji strażacy nieśli chorągiew, feretron oraz relikwie świętego Floriana. Trasę procesji na czas jej przejścia zabezpieczali strażacy którzy mieli „oko” na wszystko co się dzieje.  Po powrocie do remizy na spragnionych czekały zimne napoje i krótkie sprawozdanie z działalności zarządu OSP Brzeźnica które przedstawił druh naczelnik.

 

bc2017_1

 

Zawody sportowo - pożarnicze

W dniu 4 czerwca bieżącego roku odbyły się gminne zawody sportowo - pożarnicze zorganizowane na boisku sportowym w Łączanach. Do zawodów przystąpiło dziesięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości: Beczyn, Brzezinka, Brzeźnica, Chrząstowice, Kopytówka, Łączany, Marcyporeba, Paszkówka, Sosnowice i Tłuczań,    oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Łączany i Marcyporęba.

 

z2017_2

 

Piknik rodzinny w Brzeźnicy

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku na rynku w Brzeźnicy odbył się Piknik Rodzinny w ramach VII Małopolskich Dni Świętego Jana Pawła II. Organizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy przy współpracy z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym ZSP w Brzeźnicy. Udział w imprezie zadeklarowali strażacy OSP Brzeźnica którzy na stadion przyjechali prosto z zawodów.

pik2017
 

Powiatowy Dzień Strażaka

W dniu 28 maja 2017 roku na terenie klasztoru oo. Karmelitów Bosych w Wadowicach zorganizowano powiatowe obchody Dnia Strażaka. Oprawę muzyczną zapewniły połączone siły członków orkiestr dętych Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczy i Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni. Ochotniczą Straż Pożarną w Brzeźnicy reprezentowała delegacja z pocztem sztandarowym.

dstr2017_1

 

STRAŻACY DZIECIOM

 

prze_dzi_2017

W czwartek 4 maja 2017 roku w „Dzień Strażaka” druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy zorganizowali zajęcia dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Brzeźnicy. Punktualnie o godzinie 10.00 dzieci z grupy „Motylki”, „Biedroneczki” i „Sówki-mądre główki” pod opieką swoich wychowawczyń przybyły do remizy naszej jednostki.

 

Rezurekcja

wiel_2017ijW  wielką  niedzielę  16.04.2017  roku o godz. 6.00 w Kościele  Parafialnym w Brzeźnicy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy uczestniczyli w procesji i mszy świętej rezurekcyjnej. Najpierw o godzinie piątej naczelnik włączył w remizie syrenę (budząc  tych co mocno jeszcze spali) przypominając o zbiórce by o 5.20 pojawili się pierwsi strażacy. Uroczysta zbiórka, przegląd pododdziału wraz z pocztami sztandarowymi i przemarsz z remizy do  kościoła. W czasie procesji strażacy nieśli chorągiew i feletron z figurą św. Floriana co dodało splendoru najważniejszej uroczystości kościelnej w kalendarzu liturgicznym.

 

 

Strona 3 z 23

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj30
mod_vvisit_counterW tym tygodniu22
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu261
mod_vvisit_counterW tym miesiącu867
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu1136
mod_vvisit_counterWszyscy66598

wfos